Sprejeta uredba o samooskrbi z električno energijo iz obnovljivih virov
Največja nazivna moč naprave za samooskrbo je 11 kVA, največja skupna nazivna moč naprav v koledarskem letu pa znaša 10 MVA.
Uredba omogoča gospodinjskim in malim poslovnim odjemalcem samooskrbo z električno energijo iz OVE na podlagi neto merjenja. To pomeni, da bodo lastniki naprav za samooskrbo imeli obračunano porabo električne energije ob zaključku koledarskega leta, in sicer na način, da se bo upoštevala razlika med dovedeno in odvedeno električno energijo. V primeru, da lastnik naprave z lastno proizvodnjo ne bo pokrival vseh svojih potreb, bo manjkajočo energijo moral kupiti. V primeru presežkov pa bo te podaril dobavitelju električne energije. Ker tako ne bo prodaje električne energije, tudi ni potrebe po registraciji fizičnih oseb za opravljanje dejavnosti, saj v primeru samooskrbe ne gre za opravljanje pridobitne dejavnosti.
Samooskrba z električno energijo pomeni proizvajanje električne energije iz obnovljivih virov energije za lastne potrebe. Slednji imajo vedno večjo vlogo, saj pri proizvodnji električne energije ne obremenjujejo okolja z emisijami prašnih delcev in ne z ogljikovim dioksidom.
Preberite več o tej temi: eSvet vas seznani tudi s potrebami povprečnega slovenskega gospodinjstva po lastni sončni elektrarni